Švajčiarsky armádny nôž Victorinox Presentation Master, ktorý obsahuje čepeľ, pilník na nechty, skrutkovač, šifrovaný USB 2.0 klúč a ďalšie nástroje, je hlavne určený pre počítačových nadšencov a bol vyvinutý pre používanie v digitálnom veku.

Švajčiarsky vreckový nôž pre počítačových maniakov

Tento model noža je multifunkčným výtvorom obľúbenej švajčiarskej spoločnosti Victorinox a svojou funkčnosťou je určený pre digitálne storočie. Okrem niekoľkých základných funkcií noža, rôznych základných čepelí, model Presentation Master obsahuje aj nástroje špeciálne určené pre manažérov bažiacich po IT technike, ako napr. USB klúč s biometrickým snímačom odtlačku prsta, Bluetooth konferenciér pre občasnú prezentáciu pomocou programu PowerPoint, laserové ukazovadlo.

Má množstvo základných nástrojov ako každý vreckový nôž- vrátane malého noža, pilníka na nechty, skrutkovača, nožníc a krúžku na kľúče. Funkcie (červeného) laserového ukazovadla a Bluetooth konferenciér fungujú vďaka niekoľkým malým batériám (typ 390/389), ktoré sa bežne používajú aj v hodinkách a majú životnosť cca 5 – 10 rokov. Batérie sú súčasťou balenia a inštalujú sa pomocou kancelárskej sponky. USB jednotku je možné oddeliť od vreckového noža, a to hlavne z dôvodu cestovania lietadlom, keď na palube lietadle nesmú byť ostré veci v príručnej batožine.

Vďaka jednoduchým pokynom v stručnom návode je možné nôž Presentation Master spárovať s prenosným počítačom. Bluetooth konferenciér umožňuje posúvať prezentáciu (snímky) smerom dopredu aj dozadu a súčasne používať aj laserové ukazovadlo na poukázanie dôležitých bodov pri prezentácii. Jedinou nevýhodou laserového ukazovadla je jeho malé tlačidlo, ktoré sa posúva dopredu a ľudia s veľkými prstami sú pri jeho používaní v miernej nevýhode. Modul Bluetooth sa vypína buď automaticky, aby sa šetrila energia, alebo sa môže vypnúť aj manuálne podržaním tlačidla „Previous“.

Jednou z najcennejších vlastností noža Victorinox Presentation Master je jeho šifrované úložisko dát. Na rozdiel od niektorých pokročilejších riešení, ktoré používajú na šifrovanie hardvér, Victorinox využilo na šifrovanie softvérový nástroj. Program Victorinox Secure sa spustí automaticky po pripojení USB kľúča k počítaču a umožňuje vytvoriť viacero diskov s chráneným ukladaním, ktoré sa na jednotku zapisujú šifrovane. (USB kľúč sa tiež môže použiť aj na úlohy, akými sú zálohovanie a synchronizácia dát.)

Pri používaní USB jednotky ako normálneho Flash disku sa rýchlosť prenosu blíži k 7MB/sek (pri prenose dát s objemom cca 400MB). Nastavenie dešifrovania dát pritom zaberie len niekoľko sekúnd a disk sa načíta automaticky po spustení programu Victorinox Secure.

Tento program si pri prvom spustení vyžaduje zadanie hesla (alebo pre získanie prístupu k dátam je možné naskenovanie prsta, ktorý je možné pri prvom spustení disku uložiť.)

Záver

Dizajn a funkčnosť noža Victorinox Presentation Master sú veľmi pôsobivé a k štandardnému armádnemu vreckovému nožu normálnej veľkosti sa doplnilo bezkonkurenčné množstvo praktického hardvéru. USB kľúče sú k dispozícii vo verziách s kapacitou 8GB, 16GB a 32GB. Jedinou nevýhodou týchto jednotiek je riešenie so softvérovým šifrovaním, čo celkove relatívne spomaľuje prenosovú rýchlosť tejto vecičky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložte komentár
Napíšte Vaše meno