V nedeľu 20.01.2019 okolo obeda kontaktoval poľovného hospodára Poľovného združenia Zlatník člen poľovnej stráže a informoval ho o tom, že na zamrznutej hladine vodnej nádrže Ružín sa nachádza vysilené jelienča v zlom zdravotnom stave.

Poľovníci po príchode na miesto zistili, že na mieste sa už nachádzajú okoloidúci poľovníci z Poľovného združenia Veľký Folkmar ako aj hliadka OO PZ Kysak. Jelienča bolo vyštvané na zamrznutú vodnú hladinu voľne sa pohybujúcimi psami, ktoré patrili turistom.

Do niekoľkých minút dorazili na miesto aj hasiči, ktorí okamžite vyhodnotili situáciu a nasadili profesionálnu záchrannú hasičskú techniku. Za jej pomoci sa hasiči dostali po zamrznutej hladine až k vyčerpanému zvieraťu, zaistili ho a bezpečne prepravili na breh. Následne bolo jelienča prehliadnuté a po zistení, že nemá žiadne viditeľné zranenia, ho poľovníci bezpečne osušili a transportovali do revíru PZ Zlatník k prikrmovaciemu zariadeniu. Tam bolo vypustené a odsledované.

Poľovný hospodár PZ Zlatník chce týmto poďakovať zasahujúcim členom HaZZ a vyzdvihnúť ich profesionálny prístup vynaložený pri tejto záchrannej akcii. Tiež ďakuje za pomoc poľovníkom z PZ Zlatník a PZ Veľký Folkmar, ktorí sa spolupodieľali na záchrane vysileného jelienčaťa.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložte komentár
Napíšte Vaše meno