Ochranári nesúhlasia s rozhodnutím ministerstva pôdohospodárstva a tvrdia, že určenie ročnej kvóty lovu vlka dravého pre poľovnícku sezónu 2019/2020 v počte 35 kusov, je iba pokračovanie v nezmyselnom zabíjaní vlkov.

Podľa ministerstva pôdohospodárstva sa početnosť vlka dravého na Slovensku stále zvyšuje a tiež sa rozširuje jeho územie pôsobenia, čo bolo hlavným dôvodom na určenie kvóty lovu vlka.

„Ministerstvo určilo ročnú kvótu lovu vlka pre poľovnícku sezónu 2019/2020 v celkovom počte 35 jedincov ročne, v jednom poľovnom revíri (menšom ako 10 000 ha) pritom možno uloviť najviac dva jedince počas poľovníckej sezóny,“ deklarovalo ministerstvo.

Ochrancovia nesúhlasia

Desaťtisíce ľudí a ochranárske organizácie však s verdiktom ministerstva pôdohospodárstva nesúhlasia. Zástupcovia z iniciatívy My sme les si v reakcii na uvalenú kvótu si nedali servítku pre ústa.

„35 VLKOV – taká je po kvóta na odstrel, o ktorej rozhodlo ministerstvo pôdohospodárstva. Je to polovica oproti minuloročnej kvóte. Ale takéto kortešačky si nechajte! 28 organizácií a minimálne 60 000 ľudí požadovalo NULU. My však nekončíme! UŽ DÁVNO NIE SME KRAJINOU, ktorej nezáleží na prírode. Len to tým zabetónovaným klientelistickým funkcionárom ešte nedošlo. Kým ich vystrieda niekto normálny, dnešný verdikt o pokračovaní v nezmyselnom zabíjaní vlkov na Slovensku napadneme a v súčinnosti s našimi euro poslancami dáme prešetriť Európskej komisii,“ napísala iniciatíva na svojom Facebookovom účte.

Leso-ochranárske zoskupenie VLK na svojej sociálnej sieti apelovalo na verejnosť, aby vlkom pomohli, a to tým že podpíšu petície za ich nestrieľanie.

„Vlci žijú s nami stovky tisíc rokov. Pomáhajú nám. Pomôžme aj my im. Aby toto vĺča žilo na Čergove slobodný a voľný život. Vlci vám poďakujú,“ stojí v príspevku na Facebooku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložte komentár
Napíšte Vaše meno