Rožňavskí kriminalisti v spolupráci s košickými kukláčmi v okrese Rožňava zadržali dve osoby podozrivé z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v súbehu s prečinom pytliactva.

Našli zbrane, strelivo aj trofeje

Počas akcie policajti vykonali tri domové prehliadky, pri ktorých zaistili 3 dlhé strelné zbrane, 3 krátke strelné zbrane, revolver, pištoľ a nelegálne držané strelivo. Zaistené veci boli zaslané na expertízne skúmanie na Kriminalistický a expertízny ústav PZ.

Rožňavský vyšetrovateľ obvinil dvoch mužov vo veku 34 a 61 rokov. Mladšiemu z obvinených vzniesol obvinenie aj za pytliactvo v súbehu s prečinom porušovania ochrany rastlín a živočíchov.

Obvinení muži z dôvodu majetkového prospechu nelegálne ulovili v poľovných revíroch a na iných miestach rožňavského okresu poľovnú raticovú zver. Starší z obvinených ulovenú zver spracoval a ulovená zver sa ďalej predávala tretím osobám alebo uskladnila v rodinnom dome. 34-ročný obvinený muž sa tohto skutku dopustil aj napriek tomu, že ako člen poľovníckej stráže má v zmysle zákona o poľovníctve osobitne uloženú povinnosť chrániť životné prostredie, čím užívateľom poľovných revírov spôsobil zatiaľ presne nezistenú škodu.

Našli trofeje rysov aj medveďa

Obvineniu čelí aj za to, že na presne nezistených miestach v okrese Rožňava neoprávnene zasiahol do výkonu práva poľovníctva tým, že bez povolenia ulovil veľkú šelmu medveďa hnedého a tiež, že nájdené dva kusy usmrtenej zveri – šelma rysa ostrovida – previezol do miesta bydliska. Z týchto šeliem vyhotovil trofeje.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložte komentár
Napíšte Vaše meno