Už tretí ročník vianočného koncertu Poľovnícke Vianoce sa uskutoční 9. decembra 2018 o 14:00 v Sobášnom paláci v Bytči.

Poľovnícke Vianoce 2018

Podujatie Poľovnícke Vianoce 2018 je koncert, na ktorom je prezentovaná hudba hraná na poľovníckych nástrojoch. Účinkovať budú profesionálni hornisti a trubači Klubu trubačov SR. Hosťami koncertu sú trubači z Českej republiky – Trubači OMS Přerovdetský folklórny súbor zo Žiliny.

Koncert je určený pre širokú poľovnícku, ale aj nepoľovnícku verejnosť.

Program koncertu bude pozostávať zo skladieb či už komponovaných alebo upravených pre lesné rohy so zameraním na čas adventu, Vianoc a na poľovnícke tradície v spojitosti s hudbou.

Situovanie koncertu do historických priestorov sobášneho paláca v Bytči nie je náhodné. Organizátori sa snažia prostredníctvom koncertu spropagovať aj kultúrne pamiatky Žilinského kraja a Slovenska. Sobášny palác v Bytči je nesporne jedinečnou architektonickou pamiatkou, nakoľko jeho sála má rozmery cca 12 x 30 metrov bez jediného stĺpa, čo je na vtedajšiu dobu skutočný unikát. Palatín Juraj Thurzo, ktorý nechal palác postaviť, bol podporovateľom umenia – ním je určite aj poľovnícka hudba.

Cieľom podujatia je okrem iného poľovníckej aj nepoľovníckej verejnosti ukázať, že trubači patria aj na kultúrno-spoločenské podujatia a ich hudba dokáže spríjemniť rôzne spoločenské udalosti, teda že nie je určená len poľovníkom a iba „do lesa“.

Koncert je organizovaný v súčinnosti s poľovníckou samosprávou v Žiline, v spolupráci s klubom trubačov SR a s Považským múzeom v Žiline, ktorého zriaďovateľom je ŽSK.

polovnicke vianoce

2 KOMENTÁRE

  1. Zúčastnila som sa Poľovníckych vianoc 2018. keďže sme prišli skoro, prezerali sme si vstupnú halu a nejaký mladík okolo nás viackrát zobral do záberu, s naším súhlasom.Ale tie fotky som doteraz nikde nevidela a rada by som sa k nim dostala.Koho mám osloviť?????Vďaka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložte komentár
Napíšte Vaše meno