Pištoľ Walther PPK

Kaliber .22LR / 6.35mm Auto (.25ACP) / 7.65x17mm / 9x17mm (.380ACP)
Kapacita zásobníka 9 / 7 / 6 nábojov
Spúšťový mechanizmus dvojčinný
Rýchlosť náboja na ústí zbrane
Celková dĺžka 154 mm
Dĺžka hlavne 84mm
Celková šírka 25 mm
Celková výška 100 mm
Zámerná dĺžka / mieridlá
Váha s prázdnym zásobníkom 590g – 645g

Poloautomatická pištoľ Walther PPK sa začala vyrábať v nemeckej zbrojovke Walther v roku 1931 a bola menšou verziou modelu PP. Obidve verzie boli určené hlavne pre kriminálnu polícii a pre skryté nosenie. Počas II. svetovej vojne ju nosili hlavne nemecký vojaci.

Model PPK sa od modelu PP okrem menších rozmerov odlišuje aj tvarom rukoväte, ktorý má pravouhlý tvar a kopíruje tvar zásobníka, pričom grip má jednodielny v tvare U, ktorý je zvyčajne vyrábaný z plastu.

Walther PPK má neuzamykateľný záver s pevnou hlavňou, ktorá slúži aj ako vodiaca tyč pre vratnú pružinu. Telo zbrane je zvyčajne s celokovovou konštrukciou, ale niektoré zbrane boli vyrobené aj zo zliatiny hliníka. Mechanizmus spúšte je dvojčinný a je výnimočne dlhý s veľkým odporom. Má viditeľným kohútom a kombinovanú poistku s bezpečným spúšťačom záveru. Mieridlá sú pevné kovové, ale zadné je možné stranovo posúvať. Walher PPK má jednoradový zásobník a indikátor náboja v nábojovej komore (okrem kalibru .22LR).

Pištoľa Walther PPK je na svoju veľkosť neuveriteľne presná a vyvážená. Celokovová konštrukcia je jej najväčšou nevýhodou oproti súčasným odľahčeným polymérovým zbraniam, ale na druhej strane je jej životnosť omnoho vyššia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložte komentár
Napíšte Vaše meno