Pištoľ Walther P99

Kaliber 9x19mm / .40S&W / 9x21mm
Kapacita zásobníka 15,17,20 / 12,14 nábojov
Spúšťový mechanizmus dvojčinný
Rýchlosť náboja na ústí zbrane
Celková dĺžka 180mm – 184mm
Dĺžka hlavne 102mm – 106mm
Celková šírka 29mm – 32mm
Celková výška 135 mm
Zámerná dĺžka / mieridlá Trojbodové, nastaviteľné
Váha s prázdnym zásobníkom 630g – 655g

Poloautomatická pištoľ Walther P99 sa vyrába od roku 1997 v nemeckej firme Carl Walther GmbH pre ozbrojené sily ako aj pre civilných strelcov ako náhrada modelov P5 a P88.

Walther P99 má modifikovaný Browningov uzamykateľný záverTelo pištole je vyrobené z vystuženého polyméru s možnosťou až štyroch farebných prevedeniach s oceľovým záverom. Má vnútorný úderník, ktorý pri natiahnutí zbrane viditeľne vyčnieva zo zadnej strany záveru. Pôvodná prvá generácia zbraní mala klasický DA/SA spúšťový mechanizmus. Pri vývoji zbrani hrala hlavnú úlohu jej ergonomika v dôsledku čoho je možnosť výberu z troch veľkostí rukovätí pre pohodlnejšie a efektívne držanie zbrane.

Záver a iné kovové časti sú ošetrené vrstvou Tenifer, ktorá má hrúbku 0,04 a 0,05mm, ktorá preniká až do kovu a vyznačuje sa extrémnou odolnosťou voči opotrebovaniu (Rockwell C64) a korózii. Povrch zanecháva matno šedý bez odlesku.

Z bezpečnostného hľadiska má štyri vnútorné bezpečnostné prvky, výškovo a stranovo nastaviteľné kovové mieridláobojstranný zásobníkový uvoľňovač umiestnený na lúčiku. Spodná predná časť tela má koľajnicový systém na pripevnenie príslušenstva, ako napr. svetla alebo lasera. Walther P99 sa vyrába s dvojitým zásobníkom s rôznou kapacitou nábojov.

Pištole s kalibrom .40S&W majú o niečo väčší záver pri zachovaní rovnakého rozmeru spätnej pružiny ako pri kalibri 9mm.

Počas svojej výroby prešiel Walther P99 a aj jeho zásobník niekoľkými evolúciami. Prvá generácia pištole mala kapacitu zásobníka na 16 nábojov pre kaliber 9×19 a 12 rán pre .40S&W. Neskôr sa ich kapacita zmenšila na 15 a 11 rán a pribudli otvory na rýchlu kontrolu počtu nábojov v zásobníku. Od roku 2004 sa do výroby dostala druhá generácia, pri ktorej upravili tvar lúčika. Pribudol aj obojstranný spúšťač záveru bol ergonomickejšie prepracovaný aj tvar záveru a od roku 2005 mali všetky modely predĺžené zásobníky.Tretia generácia modifikovala okrem predĺženej uvoľňovacej zásobníkovej páky aj štvorcový tvar záveru. Okrem týchto viditeľných zmien zaznamenal progres aj vnútorný mechanizmus.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložte komentár
Napíšte Vaše meno