Smith&Wesson 686 revolver

Kaliber .357Mag., .38Spec.
Kapacita zásobníka 6/7 nábojov
Spúšťový mechanizmus

Dvojčinný DA

 

Celková dĺžka 190 – 305mm
Dĺžka hlavne 2.5“ 3“, 4“, 6“
Váha s prázdnym cylindrom 980g – 1250g

Revolver Smith&Wesson 686 predstavila spoločnosť Smith&Wesson v roku 1980 a ide o modifikovanú leštenú nerezovú oceľovú verziu modelu 586.

Tento model 686 má stredný „K/L“ rám, ktorý spoločnosť vyvinula pre kaliber .357Mag s cieľom vytvoriť odolnejšiu a dostatočne silnú konštrukciu rámu aj pre používanie silnejších kalibrov s väčšou prachovou náplňou, (ale môže sa používať aj kaliber .38Spec.). Pritom revolver musel spĺňať aj požiadavku, aby aj nosenie bolo pohodlné. Spoločnosť si zvolila novú strednú cestu medzi „K“ rámom, ktorý bol ľahký, ale nie príliš silný a „N“ rámom, ktorý bol mimoriadne silný, ale aj príliš veľký a ťažký. Takže kompromisom bola kombinácia týchto dvoch rámov, a to prevzatie rukoväte z rámu „K“ a hlavne z rámu „N“.

Revolvery S&W 686 majú dvojčinnú spúšť DA, kde pred kladivom je namontovaný úderník. Medzi spúšťou a kladivom je namontovaná bezpečnostná prenosová tyč, ktorá zabezpečuje, že zbraň nevystrelí pokiaľ nie je stlačená spúšť. Cylinder sa uzamkýna v ráme revolveru dvojitým zámkom: jeden je v zadnej časti cylindra, ktorý sa ovláda ručne pákou na ľavej strane rámu, a druhý je v pred cylindrom pod hlavňou. Cylinder sa vyklápa smerom doľava.

V priebehu rokov spoločnosť niekoľko krát variovala model 686 a to hlavne profilom a dĺžkou hlavní (8.375“, 6“, 4“, 3“, 2.5“) tvarom cylindra a povrchovou úpravou zbrane.

Všetky variácie revolveru 686 majú nastaviteľné zadné mieridlá tradičné so zárezom, okolo ktorého je biely obrys a predné mieridlá majú čierny plastový nosič s červenou muškou.

Najnovšie modely zo série 686 majú priamo v ráme umiestnenú poistku a okrem tradičných drevených pažbičiek sa vyrábajú aj s gumovým úchytom Hogue Monogrip, ktoré spolu s nárazovou pružinou umiestnenou v rukoväti dokážu viac stlmiť spätný náraz, ktorý je pri kalibri .357Mag. dosť výrazný.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložte komentár
Napíšte Vaše meno